Služby

Reflexná masáž chodidiel

 

ČO JE TO ZA MASÁŽ ?

Je to masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou. Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy. „Keď pôsobí masér na receptor na nohe, prekrvuje ho a tým podporuje aj prekrvenie orgánu. Ten sa regeneruje a posilňuje sa jeho schopnosť vyliečiť,“ hovorí masér Karol Heindl. Uvoľnenie je dôležité nielen pre masírovaného, ale aj pre maséra. Pri masírovaní sa preto buď sedí, alebo leží.

 

KTO JU VYMYSLEL?

 

Ako u všetkých starých metód, pôvod reflexnej masáže zostane navždy utajený. Za jej kolísku niektorí považujú Čínu, Vietnam, Indiu či dokonca Severnú Ameriku, kde sa jej malivenovať Indiáni, ale dokonca aj Egypt. Najpravdepodobnejšie bude, že sa táto metóda vyvíjala na viacerých miestach súčasne. Modernejšia história začala približne v roku 1913 v Amerike. Prekrvenie je životne dôležitou podmienkou každého orgánu. Čím lepšie je prekrvenie, tým lepšie prebieha regenerácia tela a liečenie alebo sa zvyšuje funkčnosť orgánu. Pôsobením končekov prstov na receptory chodidla dosahuje masér toto prekrvenie príslušného orgánu.

„Na chodidle možno jednoducho regenerovať celé ľudské telo. Ľudia kedysi chodili bosí, prirodzene masírovali tieto receptory. Dnes takmer nikdy nechodíme bosí, a preto nám zostáva už len druhý spôsob, ručná masáž,“ hovorí Karol Heindl. Pri masáži pôsobí masér tlakom na receptory. Hoci ide o silovú masáž, nemalo by vás to bolieť. Samozrejme, môže sa stať, že pri prehmatávaní receptorov sa objaví nejaký, ktorý je obzvlášť citlivý. To znamená, že je zle prekrvený. Toto diagnostikovanie je veľmi dôležitou súčasťou masáže. Slúži nielen na ďalšiu „liečbu“, pri ktorej sa masér tomuto receptoru (orgánu) venuje, ale slúži aj ako prevencia choroby, ktorá sa ešte naplno neprejavila. Dobrý masér si urobí poznámky a zakreslí si receptory, ktorým sa treba venovať pri ďalšom sedení. Nebuďte prekvapení, keď vám masér na prvej masáži povie, s ktorými orgánmi máte problémy či aké choroby vás trápia. Jeho citlivé prsty sú ako senzory. „Pri chorobe cítiť, že je receptor iný, vystúpený, zatvrdnutý,“ opisuje svoje pocity pri masáži masér Karol Heindl. 

UK zopiclone online for sale

 

 

Receptory 1. hrubé črevo
2. obličky, močové cesty a mechúr
3. pečeň, žlčník
4. pľúca
5. tenké črevo
6. žalúdok, pankreas a dvanástnik
7. srdce
8. slezina
9. hlava
10. vaječníky, semenníky

 

Čoho sa vystríhať

Reflexná masáž je zvyčajne bezpečná pre všetky vekové skupiny. Mala byť trvať asi 30 minút, keď je vhodná tzv. základná reflexná masáž, ktorá má preventívny účinok, odporúča sa na posilnenie imunitného systému a v čase, keď nie je diagnostikovaný vážny zdravotný problém. Pri tejto masáži sa podporí najmä tráviaci, vylučovací, lymfatický a črevný systém. Po diagnostikovaní sa dá masáž predlžovať a účinne sa riešia zdravotné ťažkosti. Reflexná masáž je možná u všetkých vekových skupín. Neodporúča sa, ak máte na nohách otvorené rany, vyrážky, pleseň alebo iné príznaky infekcie

 

 či zápalu. Nie je vhodná pri cukrovke, kŕčových žilách ani počas tehotenstva. Povzbudením činnosti niektorých orgánov môže prísť k subjektívne nepríjemným reakciám, ktoré však odznejú (nevoľnosť, bolestivosť v chorom orgáne a pod.) Čo môžete urobiť samy? Požiadajte partnera, aby vám vymasíroval chodidlá. Dotyky sú totiž liečivé. Kúpte si antistresovú masážnu loptičku, dá sa použiť i v práci. Snažte sa čo najviac chodiť bosé. Na dovolenke behajte po tráve alebo po kameňoch. 

EXTRA TIP: Urobte si 5- až 10-minútový kúpeľ nôh. Potom nohy osušte a pohodlne sa posaďte. Zoberte si tenisovú loptičku, položte na ňu chodidlo a masírujte. Nevynechajte žiadne miesto na chodidle. Masírujte asi 3 minúty, potom nohy vymeňte. Zopakujte túto masáž trikrát. VYBRANÉ CHOROBY A RECEPTORY MASÁŽE(skúste sama masáž za pomoci nákresu vyššie)

 

Anémia

slezina, orgány látkovej premeny

Bolesti

chrbta plecia, chrbtica, bedrá

Chudnutie

štítna žľaza, tráviaci trakt, pečeň

Chrípka

mandle, slezina, lymfatické uzliny

Menštruačné bolesti

vaječníky, maternica

Migréna

žalúdok, hlava, uši, prištítne telieska

 

Masáž vákuová (s bankami - bankovanie)

 

Bankovanie (súčasť tradičnej čínskej medicíny) je alternatívna terapeutická metóda, ktorá využíva prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi tela, znamená to, že konkrétne miesta na ľudskom tele (pokožke) sa vzťahujú ku vnútorným orgánom .

V minulosti sa bankovanie používalo ako procedúra na rôzne ochorenia a mala aj sociálny podtext. Najdôležitejší písomný dôkaz sa zachoval v diele čínskeho lekára Wang Tayra z dynastie Tang (280 n. l.), ktorý odporúčal počas chorôb prikladať na telo bambusové banky a odsávať nimi “zlú, jedovatú krv“.

Dnes je bankovanie chápané ako alternatívna forma. Samotný pojem - bankovanie - nám hovorí, že prostriedkom terapie bude banka. Historicky sa vyvinula banka od bambusových nádob, cucurbituly (druh tekvičiek), kravské rohy, cez keramické až po sklenené banky (dnes sú bežné v terapii).

Už sme uviedli, že primárnym miestom pôsobenia je pokožka ľudského tela. Pôsobenie metódy sa vysvetľuje cez svalstvo, spojivové tkanivá na cievny systém a nervový systém a tzv. meridiány a usmerňovanie “čchi - energie” a “wei - čchi - ochrannej čchi”. Bankovanie v procese reguluje tok čchi a krvi, pomáha “vytiahnuť” škodlivosti z ľudského tela (vietor, chlad, vlhko a horúčavosť) otváraním kožných pórov.

 

Účinky bankovania sú všeobecné (prečistenie krvi, zlepšenie obehu, obnova funkcie nervového systému…) a lokálne (odstránenie bolesti, uvoľnenie spazmov…). Terapeuti odporúčajú bankovanie kombinovať s ďalšími alternatívnymi postupmi.
Je na mieste otázka: “Čo sa deje v procese bankovania?” Sklenená banka, ktorá miernym nahriatím, priložením na pokožku sa následne prisaje podtlakom na priložené miesto. Podtlakom prasknú kapiláry a vytvorí sa krvný výron. Na tomto mieste sa lokálne zvýši prívod krvi a kyslíka. Výsledkom je rýchla metabolizácia a regenerácia tkaniva.

 

V praxi sa stretávame s rôznymi metódami bankovania, sú to najmä: bankovanie mierne, stredné a silné (miera nahriatia a tým aj miera podtlaku a prisania na pokožku), bankovanie pohyblivé, bankovanie s ihlou (aplikovať môžu len skúsení akupunkturisti), bankovanie s moxou, plné (krvavé) bankovanie, bylinkové bankovanie, vodné bankovanie a ďalšie.

 

Bankovanie je vhodné aplikovať pri svalových spazmoch, závratoch, bolestiach hlavy (až migrenóznych stavoch), reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, paréze tvárového nervu, chronickej únave, nočnom pomočovaní a ďalších diagnózach.

 

Po bankovaní je potrebné piť dostatočné množstvo tekutín Výhodou tejto terapie je že po jej ukončení  sa dostaví okamžitá úľava od bolesti. V kombinácií s akupunktúrou je to jedinečná metóda ako pomôsť organizmu  opäť regenerovať.

 

 

 

 

 

 

 Produkty ktoré používame si možrte objednať na stranke www.bajovita.sk

                              

BANG DE LI WOMB

VAGINÁLNE TAMPÓNY

Stručný popis: Vaginálne tampóny obsahujú výťažky s bylín,ktoré priaznivo vplývajú na normalizáciu flóry pošvovej sliznice, podporujú jej regeneráciu,zabraňujú výtoku, svrbeniu, a regulujú hladinu hormónov.Ich veľkosť a tvar (gulička o priemere cca 1cm) ľahko sa aplikujú.

 • sú indikované pre preventívnu a hygienickú starostlivosť o ženské genitálie
 • pohlcujú mikroorganizmy, toxíny a toxické látky
 • zabezpečujú rýchle vyčistenie a regeneráciu slizníc
 • nepôsobia dráždivo na povrch poškodenej sliznice
 • majú dezodoračný účinok a odstraňujú nepríjemný zápach
 • pôsobia v bezprostrednom kontakte priamo na sliznicu pošvy sú ľahko aplikovateľné

 

Centrum prevencie a zdravia

DIAGNOSTICKO - TERAPEUTICKÝ KOMPLEX (DTK)

„Medical Dynamika" , ako aj použitie liečebného akupunktúrneho prístroja „HAI-HUA" . Tieto metódy sú neinvazívne(pôsobia na povrchu tela, alebo bezkontaktne).

 

Priority DIAGNOSTICKO - TERAPEUTICKÉHO KOMPLEXU (DTK)

Základom tejto regeneračnej metódy je vytvoriť "rezervný fond" v organizme a odstrániť faktory spôsobujúce predčasné starnutie alebo opotrebovanie orgánov. Táto liečebná metóda harmonicky spája metódy zvyšujúce toleranciu voči stresu s individuálne riadenou očistou a technikami obnovenia termoregulácie.

Tento strategický zámer spoločnosti NOE je zameraný na odstraňovanie rôznych fyzických a psychických problémov a porúch systematickým, kompletným a širokospektrálnym servisom starostlivosti o zdravie každého klienta, aby tento nadobudol pocit dokonalej istoty, pokoja, vyrovnanosti a pozitívneho sebaprežívania.

Metóda je zrozumiteľná rovnako pre pacienta ako aj pre terapeuta a preto dosahuje vysoké percento úspešnosti, vďaka čomu si získala popularitu nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách.

 

MEDICAL DYNAMIKA - neinvazívna diagnostika, ktorá umožňuje :

 • analýzu adaptačných a rezervných schopností organizmu s perfektnou vizualizáciou
 • objektívne posúdenie hemostázy (stav vnútornej rovnováhy) organizmu
 • zníženie alebo zvýšenie nervového, psychického alebo psychoemotívneho napätia

 

 ZÁKLADNÉ REGENERAČNÉ TECHNIKY:

HAI-HUA - elektroakupunktúrny prístroj:

 • originálna metóda stimulácie akupunktúrnych bodov bez ihiel
 • nahrádza klasickú akupunktúru, elektroliečbu i masáž

 Zdravotné masáže pripravené pre každého individuálne na mieru

Kontakt

NOEeast - Centrum prevencie a zdravia
Andrea Bajáková

 

BioCentrum VIVA
Tranovského 7
Košice

Prevádzka

Prešov SOLIVAR  konzultacie  a objednávky na jednotlivé terapie na t.č 0915 859 443  

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Otvaracie hodiny:

 (na objednávku)

 

Túto stranku prevádzkuje Bajoma s.r.o. Volgogradská 13A, Prešov 08001

Ičo :36 483 532 , Dič :2021708051

AKU masáž

Moderná technika rýchleho a efektívneho odblokovania chrbtice.

Technika AKU masáže pochádza z "kolísky" akupunktúry - Vietnamu...


AKU masáž potrebuje len 20 minút na to, by ste dosiahli stav hĺbkovej relaxácie.


Pri AKU masáži sa pôsobí na najcitlivejšie a najinformatívnejšie miesta ľudského tela, ako sú hlava, krk, ramená a body na končekoch prstov. Vďaka tomu stav vášho vnútorného trvalého napätia evidentne klesá, stresová tolerancia sa zvyšuje a bolesti spôsobené prepracovanosťou, alebo stereotypnou polohou tela rýchlo ustupujú.

 

Pocit ľahkosti v tele a „jasného myslenia“, ktorý nasleduje po masáži, vracia obvyklé tempo Vašej práceschopnosti, prehlbuje spánok a zlepšuje náladu počas nasledujúcich dní.

 

Obnova normálnej fyziológie organizmu

 • obnovenie vnútornej rovnováhy na segmentatnej urovni a harmonizácia akupunktúrnych dráh pomocou metódy Hai-Hua,(HAI HUA – rýchloúčinný prístroj na liečenie podľa tradičných čínskych metód bodov jing-luo a jing-fu)
 • Očistenie energetickej kostry človeka pomocou Informačno-vlnovej terapie


HAI HUA – elektroakupunktúrny masážny prístroj

 

Pomocou HAI HUA sa dajú dosiahnuť vynikajúce výsledky v liečby: neurologických, chirurgických, dermatologických, pediatrických ako aj očných ochorení.

 • vysoký a nízky tlak
 • nachladnutie
 • horúčky
 • osteochondróza
 • chrípka
 • bronchitídy
 • astma
 • závrate
 • zápal pľúc
 • srdcové ochorenia
 • reumatizmus
 • cukrovka
 • bolesti chrbtice, hlavy
 • množstvo ďalších ochorení

Pomocou prístroja sa dá taktiež zanechať fajčenie. HAI HUA nahrádza akupunktúru, elektroliečbu, moxovanie a bankovanie.

Lieči bez ihiel, následných bolestí z nich a dokázateľne bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

 

BIOREZONANCIA - medicína 21. storočia

Tento strategický zámer spoločnosti NOE je zameraný na odstraňovanie rôznych fyzických a psychických problémov a porúch systematickým, kompletným a širokospektrálnym servisom starostlivosti o zdravie každého klienta, aby tento nadobudol pocit dokonalej istoty, pokoja, vyrovnanosti a pozitívneho sebaprežívania.